Mikrolistki – Nowości na sezon 2021!

W obecnym sezonie poszerzyliśmy naszą ofertę o nasiona na mikrolistki (microgreens). Duży wpływ na wprowadzenie nowej linii nasion ma prozdrowotne ich oddziaływanie. Asortyment ten staje się coraz bardziej interesujący już nie tylko jako ciekawa nowinka, ale jako ta część rynku, która w najbliższej przyszłości ma szansę na bardzo dynamiczny rozwój.

Mikrolistki to rośliny zbierane zaraz po rozwinięciu pierwszych liści, jednak mają nawet o pięć razy więcej cennych składników niż ich „dorosłe” odpowiedniki. Ich uprawa jest stosunkowo łatwa i to sprawia, że są ciekawą alternatywą dla kiełków. Nasiona różnych rodzajów warzyw lub ziół wysiewane są w podłożu glebowym w ciągu całego roku do doniczek, korytek czy innych pojemników. Jest to propozycja dla osób, które przywiązują dużą wagę do zdrowego odżywiania lub chcących zwiększyć atrakcyjność i smak swoich potraw. Spożywane są nadziemne części pędów z młodymi listkami, które są skoncentrowanym, bardzo bogatym źródłem witamin, przeciwutleniaczy, mikro i makroelementów. Najwyższą wartość wykazują kiedy są spożywane na surowo, mogą być także wykorzystywane do dekoracji potraw. W zależności od gatunku, mikrolistki są gotowe do spożycia już po 7-10 dniach od wysiewu.

Chęć produkcji dla własnych potrzeb, przy wzrastających cenach, a także wzrost świadomości, że dla siebie produkuję bez chemii, ma tutaj olbrzymie znaczenie.

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą pod adresem:
www.torseed.eu/oferta/nasiona-na-mikrolistki

Wróć na górę strony

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.