TORSEED S.A.

TORSEED Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa S.A. w Toruniu.

O firmie

TORSEED S.A. jest jednym z liderów rynku nasiennego w Polsce. Jest firmą z całkowicie polskim kapitałem. Przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma doświadczonymi plantatorami, głównie z rejonu województwa kujawsko-pomorskiego. W ofercie posiadamy nasiona kilkudziesięciu gatunków i kilkaset odmian warzyw, kwiatów oraz ziół.

Toruń związany jest z produkcją nasienną warzyw i kwiatów już od czasów przedwojennych, kiedy to w mieście działała znana w całej Europie firma nasienna „Hozakowski”. Zaraz po wojnie powstał w Toruniu oddział Polskiej Spółdzielni Nasiennej w Poznaniu, natomiast od lat 50-dziesiątych utworzony został „CNOS” czyli Centrala Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa.
W latach 80-dziesiątych „CNOS” przekształcił się w „PNOS” Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Toruniu. W roku 1996 utworzony został TORSEED P.N.O.S., który to od 1 sierpnia 1999 roku pomyślnie przeszedł proces prywatyzacji i stał się spółką akcyjną.

TORSEED S.A. prowadzi hodowlę twórczą i zachowawczą wielu odmian warzyw. Organizujemy plantacje produkcyjne, kontraktujemy i skupujemy nasiona ogrodnicze.

Obecnie posiadamy w ofercie nasiona kilkudziesięciu gatunków i kilkaset odmian warzyw, kwiatów oraz ziół. Są wśród nich również odmiany z własnej, intensywnie utrzymywanej i rozwijanej hodowli.

Na etapie produkcyjnym zajmujemy się czyszczeniem, suszeniem, ozonowaniem i otoczkowaniem pozyskanych nasion.

Firmowe, akredytowane laboratorium dokonuje oceny nasion pod kątem wilgotności, czystości oraz zdolności kiełkowania.
Nasiona badane są w oparciu o obowiązującą ustawę o nasiennictwie i międzynarodowe przepisy oceny nasion ISTA. Dzięki przyjętym normom mają Państwo pewność, że zakupiony materiał spełnia najwyższe standardy jakościowe.

Jesteśmy pewni, że będą Państwo zadowoleni ze współpracy z nami. Służymy naszym doświadczeniem i jednocześnie pozostajemy otwarci na wszelkie Państwa sugestie i propozycje.

Masz do nas pytania?

Napisz do nas, a udzielimy Ci

wszelkich informacji!

Kontakt

Wróć na górę strony

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.